zajecia w sali doswiadczania swiata dla niepelnosprawnych

Zajęcia w sali doświadczania świata dla niepełnosprawnych – na czym polegają?

W przypadku wielu zajęć dostępni są tłumacze języka migowego, jednak nie wszystkie zajęcia mają dostępne instrukcje w języku migowym. Zwiedzający z pewnymi rodzajami niepełnosprawności ruchowej mogą korzystać z wózków inwalidzkich, aby dostać się do niektórych części Muzeum; jednak wózki inwalidzkie nie są dozwolone. Muzeum stara się zaspokajać potrzeby wszystkich zwiedzających, w tym osób niepełnosprawnych.

Zajęcia w sali doświadczania świata dla niepełnosprawnych – zalety

Wyjątkowe otoczenie zapewnia doświadczenia edukacyjne, które można łatwo dostosować do potrzeb osób o różnym stopniu sprawności. Przestrzeń ta jest doskonałym miejscem do wypróbowania nowych pomysłów i działań w celu lepszego zrozumienia kolekcji.

Istnieją dwa pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia zajęć z zakresu uczenia się przez doświadczenie dla osób niepełnosprawnych. W pierwszym z nich znajdują się wyłącznie stoły brajlowskie, przy których regularnie pracują przeszkoleni wolontariusze, pomagający zwiedzającym w poznawaniu zbiorów Muzeum na nowe sposoby. Drugie pomieszczenie, sala "Ludzie w Muzeum", służy do prowadzenia zajęć, które pomagają osobom niepełnosprawnym lepiej zrozumieć zbiory i pracowników Muzeum.

Korzyści z eksperymentalnych działań edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych są następujące:

 • Goście mogą wybierać spośród różnych interaktywnych eksponatów i zajęć praktycznych.
 • Każde ćwiczenie jest zaprojektowane tak, by podobało się osobom w różnym wieku i o różnych umiejętnościach.
 • Wszystkie zajęcia są dostępne dla osób o różnym stopniu sprawności.
 • Zajęcia to świetny sposób na naukę o nauce, technologii i inżynierii.
 • Dostępne są gry i zabawy, które pomagają dzieciom z trudnościami w nauce.
 • Narracje są dostępne w wielu językach, w tym w amerykańskim języku migowym.
 • Program Edukacyjny może pomóc w zaplanowaniu programu w oparciu o konkretne potrzeby.

Zajęcia w sali doświadczania świata dla niepełnosprawnych – jakie możliwości dają?

Sala Doświadczania Świata jest przystosowana do różnych potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym osób niewidomych i niedowidzących. Oferuje ona szereg interaktywnych eksponatów o niskim stopniu zaawansowania technologicznego, które dostarczają praktycznych informacji na różne tematy, od widzenia i dotyku po komunikację. Poniżej wymieniono tematy eksponatów i związane z nimi narzędzia.

 • Narzędzia o niskim stopniu zaawansowania technicznego, które wspomagają zmysły - dotyk i węch, słuch i wzrok, smak i dotyk.
 • Narzędzia o niskim stopniu zaawansowania technologicznego służące komunikacji - brajl, język migowy, pomoce komunikacyjne itp.
 • Narzędzia o niskim stopniu zaawansowania technologicznego do badania kwestii związanych z niepełnosprawnością - skup się na takich tematach, jak wzrok, dotyk, słuch i komunikacja.
 • Zaawansowane technologicznie narzędzia do poznawania innych kultur - wystawa "Świat w maszynie" pozwala doświadczyć, jak to jest być niewidomym.
 • Narzędzia do poznawania pojęć naukowych - eksponat "Świat atomu" pozwala zwiedzającym poznać atom i jego subatomowe składniki.
 • Narzędzia do poznawania świata fizycznego - narzędzia do poznawania geografii i przedmiotów ścisłych.