GALERIA

I etap budowy Niezwykłej Krainy

W październiku ruszyła budowa kompleksowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych Niezwykła Kraina. Z pomocą wspaniałych Darczyńców pnie się ku górze i pod koniec stycznia będzie zakończony pierwszy etap jej budowy. Mamy za sobą już etap fundamentów obecnie stawiane są ściany. Każde odwiedziny na budowie cieszą nas niezmiernie, bo wiemy że spełniamy marzenia osób niepełnosprawnych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się powstawanie Niezwykłej Krainy.

Grupa rewalidacyjno-wychowawcza

Do grupy rewalidacyjno-wychowawczej uczęszcza obecnie siedmioro dzieci, które spełniają w ten sposób obowiązek szkolny. W oparciu o program prowadzone są zajęcia, które obejmują: komunikacją werbalną i pozawerbalną stymulację polisensoryczną wdrążanie do osiągnięcia optymalnego poziomu samodzielności usprawnienia ruchowe i psychoruchowe w zakresie dużej i małej motoryki kształtowanie umiejętności współżycia w grupie

Zajęcia w sali doświadczania świata

Terapia w Sali Doświadczania Świata dobierana jest indywidualnie do potrzeb dziecka. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności, działań. W przeciwieństwie do wielu sytuacji życia codziennego, które zakładają od dziecka dostosowywanie się, w Sali Doświadczania Świata stworzone jest takie otoczenie, które jest dopasowane do niego.

Tak działamy

REHABILITACJA

Z życia naszego Stowarzyszenia

W 2009 r., Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie utworzyło i prowadzi Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziennego „Nasz Dom”. W POWD pomaga naszym domownikom usamodzielnić się i uspołecznić, prowadząc z nimi rożnego rodzaju terapie w ramach których odbywają się zajęcia: logopedyczne, pedagogiczne, fizjoterapeutyczne, psychologiczne oraz kulinarne, arteterapii, społeczne, muzykoterapia – rytmika, prace ogrodowe, biblioterapia, komputerowe.

Piknik 6 maj 2014

Nasi Goście

Fotorelacja z wizyty pana Jacka Jaracza oraz Państwa Cezarego i Katarzyny Żak

Wycieczka do Karpacza

Wspierają SON

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *