NIEZWYKŁA KRAINA

Jako Stowarzyszenie działamy już od ponad 20 lat, coraz bardziej angażując się w to, by naszym Podopiecznym stworzyć warunki, w których mogą najlepiej funkcjonować. Wiedząc, że w powiecie wołowskim nie istnieje ośrodek, w którym kompleksowo udzielane byłoby wsparcie opiekuńcze, rehabilitacyjne i edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością-rozpoczęliśmy budowę Niezwykłej Krainy.W nowo powstałym ośrodku planujemy realizację następujących zadań:

  • Rehabilitacja ruchowa.
  • Wczesne wspomaganie.
  • Placówka niepubliczna pozwalająca na wypełnianie obowiązku szkolnego osobom z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną.
  • Specjalistyczne gabinety terapeutyczne – pedagog, psycholog, neurologopeda, logopeda, EEG-biofeedback, specjalistyczne gabinety lekarskie, dogoterapia, arteterapia.
  • Poradnictwo dla rodzin i osób niepełnosprawnych.
  •  Pobyt stały dla 21 osób niepełnosprawnych.

Do stworzenia Niezwykłej Krainy zainspirowała nas historia trojga rodzeństwa Krysi, Andrzeja i Kazia. Od ponad 50 lat zmagają się ze swoją niepełnosprawnością, co ich nie ogranicza w czerpaniu radości z codziennych czynności. Największą troską ich matki jest los jej dzieci w momencie kiedy jej zabraknie w ich życiu. Realne jest zagrożenie, że w takiej sytuacji rodzeństwo zostanie rozdzielone między różnymi domami opieki społecznej.

Nie godzimy się na takie działanie, dlatego  dla naszych Podopiecznych i innych osób,  z niepełnosprawnością mieszkających w naszym powiecie, tworzymy Niezwykłą Krainę. Kolejnym powodem dla, którego podjęliśmy się tak niezwykłego przedsięwzięcia, jest fakt że zrzeszamy ponad 100 osób niepełnosprawnych z powiatu wołowskiego, jednak obecne warunki metrażowe nie pozwalają nam na wsparcie wszystkich osób niepełnosprawnych zgłaszających się do nas. Niezwykła Kraina będzie to miejsce, w którym Podopieczni naszego Stowarzyszenia, ale także inni mieszkańcy powiatu wołowskiego znajdą swoje miejsce na świecie, dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań.

We wrześniu rozpoczęliśmy budowę,  mamy za sobą już etap wylewania fundamentów, obecnie są stawiane ściany. Niebawem budowa zostanie poprowadzona do poziomu pierwszej kondygnacji – jest to I  z III etapów budowy . Niezwykła Kraina  będzie to 3 kondygnacyjny budynek,  gdzie znajdzie placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, warsztaty zajęciowe i rehabilitacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *