Weź udział w Mistrzostwach Świata w dobroci.

Nasze stowarzyszenie jest jedną z 40 organizacji, które przystąpiły do ogólnoświatowej akcji „Kilometry Dobra”, która ruszyła 1 marca. To jedyna kampania, w której organizacje partnerskie wspólnie zbierają pieniądze na swoje cele, wspierają się zamiast rywalizować. Skąd pomysł na nazwę akcji?
„Dobro”, ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane pieniądze mają trafić do konkretnych organizacji partnerskich i zostaną przeznaczone na ich cele. „Kilometry”, gdyż podczas kampanii, organizacje układając odcinki składające się z monet jednozłotowych spróbują pobić rekord Guinnessa oraz ustanowić rekord Polski – piszą na stronie akcji organizatorzy.
3 marca w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której nie zabrakło naszej delegacji. Reprezentowała nas oczywiście Prezes Karolina Szewczyk w mocnej asyście Fundraisera Anny Machowicz i Księdza Krzysztofa Odzimka, który mocno wspiera nasze działania i niejednokrotnie pomaga nam w ich realizacji, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Na konferencji swoją obecnością wsparły nas Kamila Saganowska oraz Katarzyna Żak, która była w zastępstwie za swojego męża, Cezarego Żaka. Ten dzień można uznać za podwójnie udany, ponieważ Kamila zgodziła się zostać naszym Ambasadorem! Współpraca zapowiada się bardzo obiecująco i być może już niebawem Kamila odwiedzi nas w Wołowie.
Lokalnym celem jest zbiórka środków na budowę kompleksowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych „Niezwykła Kraina”. Cel jest bardzo realny, ponieważ niebawem zostanie zakończony pierwszy etap budowy. Każdy, kto jest ciekawy postępów budowy może sam przyjść i zobaczyć jak powstaje niezwykłe miejsce. Budowa znajduje się za naszym wołowskim szpitalem, niedaleko lądowiska dla helikopterów.
Kampania trwa 3 miesiące od 1 marca do 5 czerwca 2016.W czasie jej trwania można poprzez stronę internetową, wolontariuszy lub bezpośrednio na konto Stowarzyszenia wpłacać dowolną kwotę. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 5 czerwca, zebrane środki zostaną ułożone w jednozłotowy ciąg Kilometrów Dobra. Wystarczy, że wspólnie zostanie ułożone 75 km złotówek w całej Polsce, a każda z uczestniczących organizacji stanie się dumnym posiadaczem rekordu Guinnessa.
Kampania społeczna łączy organizacje z całego kraju. Jej inicjatorem jest Polski Instytut Filantropi.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie można naleźć na stronie http://kilometrydobra.pl/  i za jej pomocą wesprzeć finansowo niezwykły cel – budowę kompleksowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych ,,Niezwykła Kraina”.

konfer str komkonferencja 2 str komp

 

konferencja 6 komkonf komp

Post Author: sonwolow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *